Echipa de junioare III, turneu la Jimbolia

La sfârşitul acestei săptămâni se reia întrecerea în Campionatul Naţional de Handbal al Junioarelor III. În Seria H, turneul al doilea va avea loc, la fel ca şi primul, la Jimbolia.

Echipa noastră de junioare III, pregătită de profesorul Cristian Busuioc, va juca după următorul program:

Vineri, 19 noiembrie 2010:

ora 9, Generală 7 Timişoara – Universitatea Reşiţa

ora 16.30, Universitatea Reşiţa – Unirea Sânnicolau Mare

Sâmbătă, 20 noiembrie 2010:

ora 9, CS Diniasanca Peciu Nou – Universitatea Reşiţa

ora 16.30, Universitatea Reşiţa – HC Jimbolia

Duminică, 21 noiembrie 2010:

ora 9, LPS Banatul Timişoara – Universitatea Reşiţa

Formaţia Clubului Sportiv Universitatea Reşiţa ocupă locul al treilea în clasament, cu patru puncte. Pe primele două locuri se află Unirea Sânnicolau Mare, cu zece puncte şi LPS Banatul Timişoara, cu şase puncte.

Junioarele III au început un nou sezon. Rezultatele din primul turneu, de la Jimbolia

Junioarele III ale Clubului Sportiv Universitatea Reşiţa a participat la Jimbolia, în perioada 8-10 octombrie, la primul turneu al CN de Handbal, Seria H. Formaţia pregătită de Cristian Busuioc a obţinut următoarele rezultate:

Universitatea Reşiţa – Generală 7 Timişoara 31-11 (18-5)

Marcatoare: Voina 7, Burcea 7, Grozuţa 5, Pecoli 4, Toşu 3, Pîrcioagă 2, Mocodean 2, Dumitrescu 1.

Universitatea Reşiţa – Unirea Sânnicolau Mare 27-38 (13-20)

Marcatoare: Voina 6, Pîrcioagă 5, Grozuţa 5, Pîslă 4, Toşu 4.

Universitatea Reşiţa – Peciu Nou 19-15 (12-6)

Marcatoare: Pecoli 10, Grozuţa 5, Toşu 2, Burcea 2.

Universitatea Reşiţa – HC Jimbolia 23-34 (10-16)

Marcatoare: Toşu 9, Pecoli 6, Burcea 3, Pîrcioagă 3, Dumitrescu 1, Ciobanu 1.

Universitatea Reşiţa – LPS Banatul Timişoara 17-27 (8-12)

Marcatoare: Pecoli 5, Toşu 4, Grozuţa 3, Pîrcioagă 2, Mocodean 2, Burcea 1.

Două victorii şi patru înfrângeri, care plasează Universitatea Reşiţa pe locul 4, cu patru puncte.

Cristian Busuioc a avut la dispoziţie următorul lot de jucătoare:

Alexandra Rotaru, Tatiana Stan, Adriana Voina, Rebeca Pecoli, Lavinia Grozuţa, Diandra Toşu, Cătălina Dumitrescu, Adina Pâslă, Hermina Burcea, Alexandra Pîrcioagă, Lorena Mocodean, Alexandra Lobonţiu, Anca Ciobanu, Alexandra Bîrţă, Andreea Matula.

Rezultate Junioare editia 2009-2010

Rezultatele din ediţia 2009-2010 a Campionatului Naţional de Handbal al Junioarelor III, Seria H. În premieră a participat şi echipa de junioare III a Clubului Sportiv Universitatea Reşiţa, pregătită de profesorul Cristian Busuioc.

A fost un sezon în care s-a pus accent pe formarea unei echipe competitive pentru următoarele competiţii naţionale, deoarece majoritatea componentelor formaţiei noastre au fost mai mici decât adversarele întâlnite.

Turneul  I    
02-04 octombrie 2009
Organizator CSS Dr. Tr. Severin             

                
                                               
Etapa I              vineri 02 octombrie 2009

 CSS Dr. Tr. Severin

Sta

 

 

CSS Hunedoara

Universitatea Resita*

31-8

17-2      -1pct

CSS Petrosani

LPS Sebes**

21-16

11-8      -1pct

 Etapa II             vineri 02 octombrie 2009

 Sta

LPS Sebes

 

 

Universitatea Resita*

CSS Petrosani

18-37

6-19      -1pct

CSS Dr. Tr. Severin

CSS Hunedoara

6-16

3-7

 Etapa III            sambata 03 octombrie 2009

 CSS Hunedoara

Sta

 

 

CSS Petrosani

CSS Dr. Tr. Severin

18-18

9-8

LPS Sebes**

Universitatea Resita*

25-9

15-3      -1pct; -1pct

 Etapa IV           sambata 03 octombrie 2009

 Sta

Universitatea Resita

 

 

CSS Dr. Tr. Severin

LPS Sebes**

10-15

3-6        -1pct

CSS Hunedoara

CSS Petrosani

16-17

10-6

Etapa V                        duminica 04 octombrie 2009

CSS Petrosani

Sta

 

 

LPS Sebes**

CSS Hunedoara

13-18

5-9        -1pct

Universitatea Resita*

CSS Dr. Tr. Severin

14-31

6-15      -1pct

 

Turneul  I    
02-04 octombrie 2009
Organizator CSS Dr. Tr. Severin             

                
                                               
Etapa I              vineri 02 octombrie 2009

 CSS Dr. Tr. Severin

Sta

 

 

CSS Hunedoara

Universitatea Resita*

31-8

17-2      -1pct

CSS Petrosani

LPS Sebes**

21-16

11-8      -1pct

 Etapa II             vineri 02 octombrie 2009

 Sta

LPS Sebes

 

 

Universitatea Resita*

CSS Petrosani

18-37

6-19      -1pct

CSS Dr. Tr. Severin

CSS Hunedoara

6-16

3-7

 Etapa III            sambata 03 octombrie 2009

 CSS Hunedoara

Sta

 

 

CSS Petrosani

CSS Dr. Tr. Severin

18-18

9-8

LPS Sebes**

Universitatea Resita*

25-9

15-3      -1pct; -1pct

 Etapa IV           sambata 03 octombrie 2009

 Sta

Universitatea Resita

 

 

CSS Dr. Tr. Severin

LPS Sebes**

10-15

3-6        -1pct

CSS Hunedoara

CSS Petrosani

16-17

10-6

Etapa V                        duminica 04 octombrie 2009

CSS Petrosani

Sta

 

 

LPS Sebes**

CSS Hunedoara

13-18

5-9        -1pct

Universitatea Resita*

CSS Dr. Tr. Severin

14-31

6-15      -1pct

 

Turneul III                               
18 – 20  decembrie 2009
Organizator Universitatea Resita

 

 Etapa XI           vineri 18 decembrie 2009

CSS Dr. Tr. Severin

Sta

 

 

CSS Hunedoara

Universitatea Resita*

30-16

(13-8)    -1pct

CSS Petrosani

LPS Sebes**

21-14

(11-7)    -1pct

Etapa XII           vineri 18 decembrie 2009

Sta

LPS Sebes

 

 

Universitatea Resita*

CSS Petrosani

9-35

(5-17)    -1pct

CSS Dr. Tr. Severin

CSS Hunedoara

18-15

(5-8)

Etapa XIII          sambata 19 decembrie 2009

CSS Hunedoara

Sta

 

 

CSS Petrosani

CSS Dr. Tr. Severin

20-21

(9-12)

LPS Sebes**

Universitatea Resita*

16-7

(6-3)      -1pct; -1pct

Etapa XIV         sambata 19 decembrie 2009

Sta

Universitatea Resita

 

 

CSS Dr. Tr. Severin

LPS Sebes**

16-12

(11-6)    -1pct

CSS Hunedoara

CSS Petrosani

16-17

(10-7)

Etapa XV          duminica 20 decembrie 2009

CSS Petrosani

Sta

 

 

LPS Sebes**

CSS Hunedoara

21-24

(9-10)    -1pct

Universitatea Resita*

CSS Dr. Tr. Severin

4-22

(2-13)    -1pct

 

Turneul IV
30 – 31 ianuarie 2009
Organizator LPS Sebes

 

 Etapa XVI        sambata 30 ianuarie 2009

CSS Dr. Tr. Severin

Sta

 

 

CSS Hunedoara

Universitatea Resita*

23-12

(8-7)      -1pct

CSS Petrosani

LPS Sebes**

17-15

(6-7)      -1pct

Etapa XVII        sambata 30 ianuarie 2009

CSS Dr. Tr. Severin

CSS Hunedoara

16-11

(8-3)

Universitatea Resita*

CSS Petrosani

7-35

(3-19)    -1pct

CSS Dr. Tr. Severin

LPS Sebes**

25-16

(13-8)    -1pct

Etapa XVIII        duminica  31 ianuarie 2009

LPS Sebes**

Universitatea Resita*

24-11

(11-5)    -1pct; -1pct

CSS Petrosani

CSS Dr. Tr. Severin

19-20

(8-11)

LPS Sebes**

CSS Hunedoara

13-17

(7-7)      -1pct

Etapa XIX         duminica  31 ianuarie 2009

LPS Sebes

Sta

 

 

Universitatea Resita*

CSS Dr. Tr. Severin

15-42

(6-21)    -1pct

CSS Hunedoara

CSS Petrosani

15-17

(9-6)

Turneul V    
06 – 07 martie 2010
Organizator CSS Petrosani
Delegat FRH:    Tomescu Gabriel – 0766.31.97.17
 Arbitri:             Dan/Iordache
                        Pop/Szosz
                        Ghita/Stanculeasa*-GJ

 

 Etapa XX         sambata 06 martie 2009

CSS Dr. Tr. Severin

CSS Hunedoara

14-9

(8-4)

CSS Petrosani

Universitatea Resita*

25-12

(15-5)    -1pct

Etapa XXI         sambata 06 martie 2009

CSS Hunedoara

Universitatea Resita*

17-17

(9-8)      -1pct

CSS Dr. Tr. Severin

CSS Petrosani

19-23

(9-7)

Etapa XXII        duminica 07 martie 2009

CSS Petrosani

CSS Hunedoara

22-12

(11-6)

Universitatea Resita*

CSS Dr. Tr. Severin

4-22

(2-9)      -1pct

Etapa XXIII        duminica 07 martie 2009

CSS Petrosani

LPS Sebes*

10-0

 

Universitatea Resita

LPS Sebes*

10-0

 

CSS Hunedoara

LPS Sebes*

10-0

 

CSS Dr. Tr. Severin

LPS Sebes*

10-0

 

Prezentarea echipei de Handbal Junioare

TABEL NOMINAL

Cu sportivele legitimate ale echipei de junioare III

Nr. Crt.

Numemele

Prenumele

Data nasterii    (zi, luna, an)

1.

IOŢA

ANDRA

27.08.1995

2.

ROŞIAN

IASMINA VASILICA

19.06.1995

3.

GUGEA

ELENA MĂDĂLINA

05.02.1995

4.

VOINA

ADRIANA ELENA

03.05.1996

5.

PECOLI

REBECA CRISTINA

05.04.1996

6.

TOSU

DIANDRA

22.07.1996

7.

IANCU

VIVIANA MARIA

04.09.1996

8.

PÎSLĂ

ADINA GEORGIANA

04.05.1996

9.

DUMITRESCU

LAURA CĂTĂLINA

18.07.1996

10.

GROZUŢA

LAVINIA LOREDANA

09.08.1996

11.

ŞTREC

MĂDĂLINA ALEXANDRA

22.10.1996

12.

DUMITRUC

ANDREEA BIANCA

27.08.1996

13.

DALIA

CORINA

09.06.1996

14.

PÎRCIOAGĂ

ALEXANDRA MARIA

12.08.1997

15.

BURCEA

HERMINA VALERICA

03.06.1997

16.

BĂLAN

BIANCA ELENA

10.10.1997

17.

MUŢIU

OANA ANDREEA

11.07.1997

18.

BOERIU

CRISTINA FLORENTINA

30.06.1997

19

CURIAN

PATRICIA

06.04.1997

20.

MOCODEAN

LORENA CLAUDIA

29.07.1997

21.

PURCEL

ALEXANDRA LAVINIA

08.02.1997

22.

MATULA

ANITA ANDREEA

07.02.1998

23.

BIRŢOIU

MĂDĂLINA

22.02.1998

24.

ALEXA

LUANA MARIA

10.08.1997

25.

BÎRŢĂ

ALEXANDRA TANIA

06.04.1998