CSU Reșița își prezintă topul pe 2017. Alin Știrbu, sportivul numărul 1!

După un an 2017 plin de rezultate notabile, am alcătuit clasamentul celor mai buni sportivi ai clubului nostru. Opt atleți, patru reprezentanți ai voleiului de plajă și o handbalistă alcătuiesc acest top pe anul 2017. Iată mai jos ierarhia completă și rezultatele sportivilor nominalizați.

1. ALIN ȘTIRBU – atletism (antrenor OCTAVIAN MĂZĂRAN)
*loc 1 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 1 – 50 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 50 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 17 – 50 km marș seniori
CUPA EUROPEI LA MARȘ – PODEBRADY/CEHIA

2. CĂTĂLIN ATĂNĂSOAEI – atletism (antrenor GHEORGHE ARDELEANU)
*loc 1 – 3000 m obstacole seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 07-08.07.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 5000 m individual seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 07-08.07.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 1500 m seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SALĂ 18-19.02.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 3000 m seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SALĂ 18-19.02.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – cros seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE CROS 21.10.2017 CRAIOVA

*loc 2 – cros seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE CROS 21.10.2017 CRAIOVA

*loc 2 – alergare montana seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE ALERGARE MONTANĂ 21.10.2017, Câmpulung Moldovenesc

*loc 1 – individual seniori
CAMPIONATUL BALCANIC DE ALERGARE MONTANĂ – BULGARIA

*loc 1 – echipa seniori
CAMPIONATUL BALCANIC DE ALERGARE MONTANĂ – BULGARIA

*loc 2 – 3000 m seniori individual
CAMPIONATUL BALCANIC DE SALĂ – BEOGRAD/SERBIA

*loc 4 – 3000 m obstacole seniori
CAMPIONATUL BALCANIC ÎN AER LIBER – SERBIA

3. NARCIS MIHĂILĂ – atletism (antrenor OCTAVIAN MĂZĂRAN)
*loc 2 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 50 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 50 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 3 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 3 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL BALCANIC DE MARȘ – FLORINA/GRECIA

*loc 31 – 20 km marș seniori
CAMPIONATUL MONDIAL DE ATLETISM – LONDRA

4. LUCIAN BĂDICEANU – beach volei (antrenor DAN JITARU)
*loc 1 – seniori echipa CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SENIORI – 21-27.08.2017 MAMAIA

*loc 3 – tineret echipa CAMPIONATUL BALCANIC U 22 – SKOPJE/MACEDONIA

5. IONUȚ BETEJ – atletism (antrenor GHEORGHE ARDELEANU)
*loc 3 – 3000 m obstacole seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 07-08.07.2017 PITEȘTI

*loc 3 – 1500 m individual seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SALĂ 18-19.02.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – cros echipa seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE CROS 21.10.2017 CRAIOVA

5. MARIUS CIORTEA – beach volei (antrenor DAN JITARU)
*loc 1 – seniori echipa seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SENIORI – 21-27.08.2017 MAMAIA

6. IONUȚ DOGARU – atletism (antrenor GHEORGHE ARDELEANU)
*loc 1 – 50 km marș tineret individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 50 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 20 km marș tineret individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 20 km marș tineret individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

7. BOGDAN BRATOȘIN, DORU GHIMEȘ – beach volei (antrenor DAN JITARU)
*loc 3 – echipa seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SENIORI – 21-27.08.2017 MAMAIA

8. VALENTINA TINCU – atletism (antrenor GHEORGHE ARDELEANU)
*loc 3 – 10 km marș tineret individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 5 – 10 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 10 km marș tineret echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 10 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș tineret echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș tineret echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

8. REMUS RĂDOI – atletism (antrenor MARIUS COCIORAN)
*loc 2 – 10 km marș juniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL JUNIORI 1 05-06.08.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

9. ADRIANA VOINA – handbal (antrenor CRISTIAN BUSUIOC)
*loc 3 – echipa seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DIVIZIA A
golghetera anului 2017

10. DARIA GRIGOROIU- atletism (antrenor ȘTEFAN NAGY)
*loc 2 – 60 m juniori 2
CAMPIONATUL NAȚIONAL SALĂ 11-12.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 3 – 100 m juniori 2
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 25.06.2017 PITEȘTI

*loc 3 – 100 m garduri juniori 2
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 25.06.2017 PITEȘTI

*loc 1 – 60 m juniori 3
CAMPIONATUL NAȚIONAL SALĂ 18-19.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 60 m garduri juniori 3
CAMPIONATUL NAȚIONAL SALĂ 18-19.03.2017 BUCUREȘTI

Felicitări sportivilor și antrenorilor!