Etapa 11: CSM Bucureşti – Universitatea Reşiţa 36-27 (21-13)

Cu toate că nu are puncte în clasament, Universitatea Reşiţa continuă să creadă în şansa ei.  Stilul de joc al bucureştencelor le-a incomodat încă din startul partidei pe tinerele noastre jucătoare. Echipa gazdă a luat avans din start, în minutul 10 scorul fiind deja 6-2 pentru gazde. Până la pauză lucrurile au evoluat în aceeaşi notă, cu o echipă bucureşteană ce a încercat să joace mereu în viteză, poate în unele momente jocul devenind un pic haotic, datorită acestor ruperi de ritm deja cunoscute. La pauză CSM-ul a intrat cu avantaj de 8 lungimi, scor 21-13, chiar dacă studentele au încercat să se ridice la înălţimea adversarelor.

În minutul 43, CSM Bucureşti conducea cu zece goluri diferenţă, scor 28-18, însă au urmat cinci goluri consecutive ale echipei noastre, care a demonstrat că poate juca handbal de bună calitate, în minutul 50 tabela indicând 29-24 pentru gazde. În final s-a impus CSM Bucureşti, cu scorul de 36-27.
Universitatea Reşiţa: Bianca Anghelescu, Cristina Bobeică, Paula Vişan – Simona Duţă 5, Loredana Iancu 5, Laura Roiban 5, Gulnara Garipova 4, Alexandra Irimuş 3, Mirabela Cricleviţ 2, Anca Herciu 1, Renata Bârz 1, Călina Calu 1, Alexandra Haşegan, Simina Neag.