Palmaresul secţiei de atletism în anul 2010

REZULTATELE SECŢIEI DE ATLETISM PE ANUL 2010
LA CAMPIONATE NAŢIONALE, BALCANICE, EUROPENE ŞI MONDIALE
CONCURSURI NAŢIONALE
INDIVIDUAL

CAMPIONATUL NATIONAL  CUPA DE CRISTAL
Sala
Categoria: Seniori si Tineret
Bucuresti 27 – 28 Februarie 2009

M 3000 m TINERET
Loc 1  GHINEA ALEXANDRU  CSM Craiova -CS Universitatea Resita

CAMPIONATUL NATIONAL ARUNCARI LUNGI
Categoria: Seniori, Tineret, Juniori 1
Juniori 2, Juniori 3 si Copii 1
Bucuresti 6 – 8 Martie 2009

M Sulita  SENIORI
Loc 3  Ianosi Giani Tobias  CSS- CS Universitatea Resita
M Sulita  TINERET
Loc 2  Ianosi Giani Tobias  CSS- CS Universitatea Resita

CAMPIONATUL NATIONAL MARS (iarnă)
Categoria: Seniori, Tineret, Juniori 1,2 si 3
Resita 20 Martie 2010

M 10 Km Marş JUNIORI 2
Loc 3  Laţcu Robert           CSM- CS Universitatea Resita
Masculin 20 Km Marş SENIORI

Loc 3 Ursu Doru             CSM- CS Universitatea Resita

Masculin 20 Km Marş TINERET

Loc 1  Băicuş Stelian        CSM- CS Universitatea Resita

Campionatul National 20 km mars seniori si tineret
Bucuresti 26 iunie 2010
Masculin 20 Km Marş SENIORI
Loc 3 Cocioran Marius        CSM- CS Universitatea Resita

Campionatul National seniori şi tineret
Bucuresti 16 – 17 iulie 2010

M Sulita  TINERET
Loc 3  Ianosi Giani Tobias  CSS- CS Universitatea Resita
M 3000 m obstacole SENIORI
Loc 1  GHINEA ALEXANDRU  CSM Craiova -CS Universitatea Resita
M 3000 m obstacole TINERET
Loc 1  GHINEA ALEXANDRU  CSM Craiova -CS Universitatea Resita

Campionatul National juniori 1
Bucuresti 07 – 08 august 2010

F disc JUNIORI 1
Loc 3 PURDA IOSEFINA        CSS – CS Universitatea Resita
Campionatul National 50 km mars seniori si tineret
Bucuresti 18 septembrie 2010
Masculin 50 Km Marş SENIORI
Loc 2 Cocioran Marius        CSM- CS Universitatea Resita
Masculin 50 Km Marş SENIORI
Loc 3 Băicuş Stelian        CSM- CS Universitatea Resita
Masculin 50 Km Marş TINERET
Loc 1 Băicuş Stelian        CSM- CS Universitatea Resita

Campionatul National Cros seniori, tineret si juniori 1
Băile Felix 30 octombrie 2010

Masculin 8 km TINERET
Loc 2   Ghinea Alexandru        CSM Craiova -CS Universitatea Resita

CAMPIONATUL NATIONAL
UNIVERSITAR

Cluj Napoca 15 – 16 Mai 2010

M 10.000m Marş
Loc 2  Cocioran Marius      Universitatea Resita
Loc 3  Ursu Doru            Universitatea Resita

ECHIPE
CAMPIONATUL NATIONAL MARS (iarnă)

Categoria: Seniori, Tineret, Juniori 1,2 si 3
Resita 20 Martie 2010

Masculin 20 Km Marş TINERET
Loc 1 Echipa CSM- CS Universitatea Resita II (Băicuş Stelian, Ciobanu Alexandru, Ianoşi Marian)
Masculin 20 Km Marş SENIORI
Loc 2 Echipa CSM- CS Universitatea Resita I  (Ursu Doru, Cocioran Marius, Mihăilă Narcis)
Masculin 20 Km Marş SENIORI
Loc 3 Echipa CSM- CS Universitatea Resita II  (Băicuş Stelian, Ciobanu Alexandru, Ianoşi Marian)

Campionatul National 20 km mars seniori si tineret
Bucuresti 26 iunie 2010
Masculin 20 Km Marş SENIORI
Loc 3 Echipa CSM- CS Universitatea Resita I  ( Cocioran Marius, Mihăilă Narcis, Moise Ilie Florin)
Masculin 20 Km Marş TINERET
Loc 1 Echipa CSM- CS Universitatea Resita II (Băicuş Stelian, Ciocu Iosif, Ianoşi Marian)
Campionatul National 50 km mars seniori si tineret
Bucuresti 18 septembrie 2010

Masculin 50 Km Marş SENIORI
Loc 1 Echipa CSM- CS Universitatea Resita   ( Cocioran Marius, Băicuş Stelian, Moise Ilie Florin)

CONCURSURI INTERNAŢIONALE
19-20.06.2010    Campionatul Europei pe Echipe liga 1       Budapesta-UNGARIA
3000 m steeple
Loc 1  GHINEA ALEXANDRU